Na tej stronie znajdziesz najpopularniejsze pytania i nasze odpowiedzi dotyczące pianek do opalania TanExpert i MineTan.

1. Jaką piankę wybrać?

Po pierwsze pamiętaj, że wszystkie nasze pianki mają bardzo naturalny, chłodny odcień. Aby dobrać optymalny produkt do swojej karnacji i oczekiwań, skorzystaj z naszej wyszukiwarki, która w łatwy i szybki sposób, o każdej porze dnia i nocy pomoże w wyborze idealnego kosmetyku. Wystarczy kliknąć w ten [LINK]

W razie wątpliwości, zachęcamy również do kontaktu mailowego, telefonicznego lub poprzez komunikatory social media – zawsze chętnie pomożemy :) Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty i niedziele, w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu: 533 709 708 oraz adresem e-mail: sklep@tanexpert24.pl. 

2. Który produkt jest najdelikatniejszy, a po którym efekt będzie najmocniejszy? 

Jak zaznaczyliśmy w punkcie nr 1 – wszystkie nasze produkty charakteryzuje naturalny odcień. Dlatego nie należy tutaj przyjmować błędnego wyobrażenia, że po najdelikatniejszych produktach Wasza skóra będzie żółta lub pomarańczowa - bez obaw, nie mamy takich samoopalaczy w ofercie. Przy każdym kosmetyku znajduje się dopisek, który wskazuje przewodnią cechę samoopalacza np. "naturalny, brązowy odcień" albo "intensywna i chłodna opalenizna" - warto na to zwrócić uwagę, ponieważ informacja ta oddaje najlepiej docelową tonację. Natomiast finalny efekt jest w głównym stopniu uzależniony od czasu trzymania wstępnego bronzera na ciele (czyli ilość godzin od aplikacji do pierwszego prysznica) - w skrócie - im dłużej trzymasz piankę na ciele tym opalenizna będzie mocniejsza.

3. Jak długo trzymamy piankę na ciele?

Piankę samoopalającą sugerujemy trzymać na ciele 1h dla lekkiego efektu lub około 3h dla wyraźnego efektu. W razie potrzeby dla wzmocnienia koloru możemy wydłużyć ten czas nawet do 8h i zaaplikować produkt przed snem :) Wszystko zależy od intensywności jaką chcemy uzyskać. Po pierwszym prysznicu zmyjemy z ciała wstępny bronzer, natomiast opalenizna rozwijać się będzie w zewnętrznej warstwie naskórka jeszcze do 24h.

4. Czy piankę można stosować również na twarz?

Oczywiście, każdy nasz produkt nadaje się zarówno do ciała, jak i do twarzy. W przypadku pianek sugerujemy stosować na twarz mniejszą ilość kosmetyku – co do zasady, w pełni wystarczające są resztki samoopalacza, które wsiąkły w rękawicę podczas aplikacji na ciało. Pamiętaj też o naszych produktach dedykowanych głównie do twarzy tj kroplach stopniowo opalających oraz mgiełkach. Do stopniowego budowania subtelnej opalenizny świetnie spisują się również nasze balsamy stopniowo opalające.

5. Czy piankę można nałożyć dwa dni pod rząd?

W przypadku pianek samoopalających z wstępnym bronzerem aplikację można potworzyć, jak zauważymy, że kolor zaczyna schodzić, jednak polecamy wtedy wykonać peeling dzień przed, ponieważ nakładając na siebie 2 warstwy pianki, można opalić się nierównomiernie lub opalenizna może schodzić nierówno (co nie występuje jeśli produkt stosuje się wg naszych zaleceń). Inaczej wygląda sytuacja w przypadku produktów stopniowo brązujących takich jak pianki transparentne, balsamy samoopalające, mgiełki oraz krople - gdzie swobodnie można stosować produkt nawet codziennie.

6. Czy można stosować w czasie ciąży/karmienia piersią

Nasze stanowisko opieramy bazując na oficjalnych informacjach, zgodnie z którymi nie ma przeciwskazań aby kosmetyki z dihydroksyacetonem (DHA) były stosowane w ciąży. Jednocześnie chciałabym zauważyć, że dihydroksyaceton został uznany przez Food and Drug Administration (FDA) za substancję bezpieczną i dozwoloną do stosowania w kosmetyce. Wiele naszych klientek, to kobiety ciężarne oraz karmiące piersią. Oczywiście ostateczna decyzja o użyciu danego kosmetyku to indywidualny wybór każdej kobiety. Analogicznie jak ma to miejsce np. w przypadku farb lub lakierów do włosów. Ponieważ każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie - przed skorzystaniem z określonego kosmetyku zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem prowadzącym.

7. Czy kosmetyki mogą zostawić zabrudzenia na pościeli?

Kosmetyki posiadające bronzer wstępny mogą pozostawić ślady na białej pościeli czy ubraniach, natomiast po zmyciu produktu i rozwinięciu się opalenizny, ewentualne zabrudzenia są analogiczne do opalenizny słonecznej tj. przy mocnym tarciu naskórka mogą powstać bardzo delikatne ślady (które oczywiście są spieralne).

8.  Jak poprawnie nakładać piankę?

Przede wszystkim z entuzjazmem i uśmiechem:) A tak zupełnie poważnie, to polecamy nakładać piankę za pomocą naszej rękawicy gwarantującej bezsmugową aplikację.

1

Dzień przed aplikacją zrób peeling całego ciała rękawicą lub scrubem kawowym - oba produkty mamy w sprzedaży. Dzięki temu opalenizna utrzyma się jeszcze dłużej.

2

Piankę nałóż na ciało zupełnie pozbawione kosmetyków. Samoopalacz aplikuj na naszą dedykowaną rękawice, a następnie rozkładaj kolistymi ruchami na całe ciało. Śmiało możesz opalić też twarz.

3

Dłonie  i stopy posmaruj na samym końcu resztką pianki z rękawicy. Powinny być zdecydowanie jaśniejsze niż reszta ciała, prawie blade - robimy tak ponieważ te części ciała mocniej przyjmują bronzer.

4

Odczekaj kilka minut i nałóż najlepiej ciemne i luźne ubranie. Piankę trzymaj na ciele od 1 do 3h dla wyraźnego efektu, a w razie potrzeby dla wzmocnienia koloru możemy wydłużyć ten czas nawet do 8h. Pamiętaj, że w tym czasie Twoje ciało nie powinno mieć kontaktu z wodą oraz należy unikać intensywnego wysiłku, aby się nie spocić. Dlatego wiele osób preferuje aplikacje samoopalacza tuż przed snem

5

Po tym czasie weź krótki prysznic (45 sekund) samą wodą i gotowe :) Po pierwszym prysznicu zmyjesz z ciała wstępny bronzer, natomiast opalenizna rozwijać się będzie w zewnętrznej warstwie naskórka jeszcze do 24h.

6

Do standardowych kąpieli z użyciem codziennych kosmetyków możesz wrócić po 8h, licząc od momentu zmycia wstępnego bronzera.

Poniższy klip obrazuje jak prosta i szybka jest aplikacja

9. Jak długo trzyma się opalenizna?

Co do zasady opalenizna utrzymuje się 7-14 dni, w zależności od indywidualnych predyspozycji i etapu złuszczania na jakim znajduje się nasz naskórek. Ważne jest również, aby systematycznie nawilżać ciało i nawadniać je od środka. Zazwyczaj dwie aplikacje w miesiącu wystarczają, by cieszyć się opalenizną na okrągło.

10. Czy można opalać się na słońcu po zastosowaniu samoopalacza?

Oczywiście! :) Nasze pianki samoopalające zatrzymują się na zewnętrznej warstwie naskórka. Możemy zatem wyjechać na wakacje już opaleni, a podczas korzystania ze słońca - postępować dokładnie tak, jak przy standardowym opalaniu. Pamiętaj tylko o bezpiecznym czasie spędzanym na słońcu oraz filtrach przeciwsłonecznych.

11. Na jak długo wystarcza jedna pianka?

Każda nasza pianka ma pojemność 200 ml, natomiast sugerowana ilość produktu na pełne opalenie ciała to 15-25 ml. Zatem jedna pianka wystarcza na 10-15 aplikacji na całe ciało, czyli kilka miesięcy regularnego użytkowania.

12. Jak można wydłużyć efekt opalenizny?

Rekomendujemy stosowanie naszego balsamu stopniowo brązującego, który nawilży skórę oraz przedłuży efekt opalania poprzez stopniowe budowanie opalenizny.

13. Czy możliwa jest wysyłka za granicę?

Jasne, szczegółową listę krajów do których wysyłamy nasze paczki znajdziesz na podstronie "Wysyłka". 

14. Czy produkty na pewno nie uczulają?

Co do zasady nasze kosmetyki nie wywołują reakcji alergicznych jednak należy brać pod uwagę, że podrażnienia i alergie to najczęściej występujące działania niepożądane po zastosowaniu produktów kosmetycznych. Występują one rzadko, ale nie da się ich całkowicie wyeliminować, mimo przeprowadzenia rzetelnej i szczegółowej oceny bezpieczeństwa kosmetyku oraz badań dermatologicznych. Działania niepożądane mogą być bardzo osobnicze i zależą od stanu naszej skóry. W przypadku zaobserwowania niepożądanej reakcji po zastosowaniu kosmetyku - należy taki przypadek zgłosić do naszego Biura Obsługi Klienta. Jesteśmy zobowiązani do przyjęcia takiego zgłoszenia i włączenia go do dokumentacji produktu kosmetycznego. Ponieważ zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze - ewentualna reakcja alergiczna stanowi dla nas podstawę do reklamacji produktu. W tym celu wystarczy odesłać do nas produkt wraz z kartą reklamacyjną oraz opisem skutków niepożądanych

15. Co to znaczy chłodna opalenizna?

"Chłodną opalenizną" nazywamy brązowy, stonowany kolor. Zimny kolor opalenizny najbardziej przypomina powakacyjny odcień, jednocześnie barwa wyraźnie nawiązuje do chłodnych kolorów. Opalenizna taka może być zarówno delikatna, jak i mocniejsza, natomiast w obu przypadkach wygląda bardzo naturalnie. W naszej opinii chłodna opalenizna najlepiej pasuje do osób o nieco ciemniejszej karnacji. Pamiętaj, że wszystkie produkty TanExpert oraz MineTan, niezależnie od tonacji, posiadają naturalne wykończenie (nawet te najcieplejsze odcienie) i zapewniają opaleniznę bez smug oraz pomarańczowych tonów.

16. Czy pianki mają nieprzyjemny zapach?

Pianki same w sobie są bezzapachowe. Ewentualny zapach, który powstaje, jest związany z DHA barwiącym naskórek. Jest to jednak kwestia indywidualna, ponieważ każda skóra jest inna i reaguje inaczej na ten składnik.

17. Mam obawy, że opalenizna będzie wyglądać sztucznie. Co zrobić, żeby tego uniknąć? 

To proste, zapomnieć o obawach! :) Nasze produkty dają bardzo, bardzo naturalny efekt i stanowią zupełnie inną generacje kosmetyków, w stosunku do większości drogeryjnych towarów. Na bieżąco otrzymujemy pozytywne rekomendacje nie tylko od setek zadowolonych klientów, ale także od uznanych osób z branży Beauty. Jeśli chcesz zobaczyć amatorskie relacje i na własne oczy ocenić efekt naszych produktów (bez ani grama Photoshop'a :), wystarczy, że odwiedzisz jeden z profili social media naszych partnerów, którzy pracują na kosmetykach MineTan np. 

Zrzut ekranu 2023-01-16 o 10-55-00.png  LogoTx.png 
  131317451_3408951489330401_4653331439130021014_o.jpg 

Pozostajemy do dyspozycji :) Zespół TanExpert / MineTan Polska!